Sprzęt kajakarski kajakiempopilicy.pl


Do dyspozycji naszych Klientów udostępniamy nowoczesny, wygodny i spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa sprzęt pozwalający na swobodne korzystanie z uroków kajakarstwa. Wypożyczany zestaw składa się z kajaka dwuosobowego, dwóch wioseł, dwóch kamizelek asekuracyjnych i worka wodoszczelnego, lub kajaka jednosobowego z wiosłem, kamizelką i workiem wodoszczelnym.

Jednorazowo możemy wypożyczyć 18 kajaków (14 dwuosobowych i 4 jednoosobowe),
w razie potrzeby na spływy "firmowe" możemy zapewnić większą ilość sprzętu.

Kajaki Pro Tour 470

 (12 szt)

Oferujemy doskonałej jakości francuskie kajaki polietylenowe DAG/Aquarius Pro Tour 470.
Jest to 2-osobowy, stabilny, łatwy w manewrowaniu, płaskodenny kajak turystyczny wyposażony w zamykany luk bagażowy i wygodne składane siedzenia. Zastosowany materiał zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia, a kształt burt sprawia iż nawet w niedoświadczonych rękach i sporym obciążeniu kokpit utrzymuje się wysoko nad linią wody. Bez najmniejszych problemów można płynąć nim z małym dzieckiem (2 dorosłych + drobny 4-5 latek). Kajak wyposażony jest w wyprofilowane uchwyty do przenoszenia, korek spustowy, olinowanie mapnika, gumowe pokrywy luków bagażowych (uwaga - luki nie zapewniają 100% wodoszczelności, stąd przedmioty wrażliwe na zalanie typu tel. komórkowe, dokumenty, zapasowe ubranie należy dodatkowo pakować do worków wodoszczelnych).

Kajakiem po Pilicy, nasz sprzęt - kajaki polietylenowe Pro Tour 470
Dane techniczne:
długość - 4,7m
szerokość - 0,78m
waga - ok. 35kg
pojemność zamykanego luku - 90l
maksymalna ładowność - 290kg


Kajaki Roteko Sprinter

 (2 szt)

2-osobowy, stabilny i jednocześnie bardzo łatwy w manewrowaniu uniwersalny kajak wykonany z polietylenu. Wersja na 2016 z wzmocnionym dnem, mapnikiem, stałymi podnóżkami bez zamykanego luku bagażowego, co nie jest dużym problemem gdyż do każdego wypożyczonego kajaka dodajemy worek wodoszczelny. Doskonale sprawdzi się na jednodniowe spływy, a jego szerokie płaskie dno umożliwia zabranie do kajaka psa.

Kajakiem po Pilicy, nasz sprzęt - kajaki polietylenowe Roteko Sprinter
Dane techniczne:
długość - 4,15m
szerokość - 0,80m
waga - ok. 35kg
pojemność zamykanego luku - brak
maksymalna ładowność - 260kg


Kajaki Delsyk Nifty 385

 (4 szt)

Jednoosobowy kanadyjski polietylenowy kajak, wyposażony w bardzo wygodne piankowe siedzenie, regulowane podnóżki, dwa szczelne luki bagażowe i olinowanie pokładu. Zastosowany materiał oraz kształt kajaka sprawiają, iż doskonale sprawdza się on na rzekach przez nas obsługiwanych. Sprawnie przepłyniemy nim w ciasnych meandrach górnego biegu Pilicy i na spokojnej wodzie Załęczańskiego Łuku Warty, a spora pakowność pozwoli na zabranie sprzętu potrzebnego podczas spływów wielodniowych.

Kajakiem po Pilicy, nasz sprzęt - kajaki polietylenowe Delsyk Nifty 385
Dane techniczne:
długość - 3,85m
szerokość - 0,65m
waga - 22kg
kokpit - 86 x 41cm
pojemność luków - przedni 40l, tylny 78l

maksymalna waga kajakarza - 100kg
(dla osób cięższych i/lub o dużym wzroście kajak się nie sprawdzi! lepiej wypożyczyć dwójkę i płynąć samemu)


WiosłaW komplecie z kajakiem otrzymują Państwo monolityczne, lekkie aluminiowe, wiosła turystyczne (długość 225cm, pióra proste z okapnikami), w miejscu chwytu naklejona jest antypoślizgowa powłoka.

Na życzenie do wypożyczanych kajaków jedoosobowych dodajemy wiosło składane Egalis Swift pozwalające na regulację "skrętności" piór.

Wiosło Egalis SWIFT Kajakiem po Pilicy, nasz sprzęt - wiosła Egalis

Wiosło Egalis SWISS Kajakiem po Pilicy, nasz sprzęt - wiosła Egalis

Wiosła Panda
Kajakiem po Pilicy, nasz sprzęt - wiosła Panda


Kajakarskie kamizelki asekuracyjneKajakiem po Pilicy, nasz sprzęt - kajakowe kamizelki asekuracyjne
Wygodny krój dedykowany do kajakarstwa, z dużym zwiększającym swobodę ruchu wycięciem pod pachami. Zakładana przez głowę lub wsuwana bokiem po odpięciu klamer, wyposażona w pas krokowy zapobiegający wyślizgnięciu się z kamizelki, z przodu praktyczna kieszonka. Kamizelki zgodne z normą PN-EN ISO 12402-5:2007
Posiadamy rozmiary od XL do S + dziecinne kamizelki ratunkowe.Pozostały sprzęt


W skład wypożyczanego zestawu wchodzą:
- worek wodoszczelny 30l
- linka cumownicza
- gąbka do czyszczenia kokpitu
- laminowana, schematyczna mapka spływu (po jednej na grupę)